Producenci
Jak wygasić piec na ekogroszek? 3 możliwe rozwiązania 0

Zdarzają się sytuacje, w których zachodzi potrzeba wygaszenia pieca. Takie okoliczności mogą wiązać się na przykład z długim wyjazdem lub nagłym podniesieniem temperatury na dworze. Pytanie o to, jak wygasić piec na ekogroszek, pojawia się często, a odpowiedź nie należy do prostych. Trudno sformułować uniwersalną zasadę, która dotyczyłaby wszystkich kotłów. Przyjrzyjmy się bliżej możliwym rozwiązaniom.

Bezproblemowe wygaszanie w nowoczesnych piecach

Większość nowoczesnych kotłów wyposażona jest w zaawansowane sterowniki, które umożliwiają pełną regulację działania pieca. W takich rozwiązaniach udział użytkownika jest ograniczony do minimum, a większość czynności realizowana jest przez specjalistyczną automatykę. Jak wygasić piec na ekogroszek tego typu? Nie powinno to stanowić problemu. Jedyny wysiłek, jaki musisz włożyć w tę czynność, to znalezienie odpowiedniego przycisku na panelu sterowania. Cały proces zostanie wykonany pod nadzorem komputera, bez konieczności jego kontroli. Informację o tym, czy Twój piec ma taką funkcję, znajdziesz w instrukcji obsługi.

Tryb letni

Jeśli zastanawiasz się jak wygasić piec na ekogroszek ze względu na wysoką temperaturę na dworze, rozwiązaniem może być tryb letni. Ta funkcja spotykana jest w nowoczesnych kotłach, na przykład dwukaflowych. Tryb pozwala na ograniczenie intensywności działania pieca, jednocześnie nie wymagając jego całkowitego wygaszenia. Zaletą tej funkcji jest również to, że w trakcie jej aktywacji działa instalacja c.w.u, która zapewnia podgrzewanie wody.

Starsze kotły

Jeśli jesteś posiadaczem starszego modelu, odpowiedź na pytanie, jak wygasić piec na ekogroszek, jest nieco bardziej skomplikowana. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z zawartymi w instrukcji zaleceniami producenta. Dlaczego warto to zrobić? W procesie wygaszania kotła mogą pojawić się pewne problemy, a ich nieodpowiednie rozwiązanie może być zagrażające zarówno dla użytkownika, jak i samego kotła. Proces wygaszania zaczynamy od wyłączenia wentylatora i włączenia podawania ręcznego. Kiedy część żaru zostanie przerzucona automatycznie (około 5 minut), można delikatnie otworzyć drzwiczki. Resztę żaru zgarniamy do popielnika. Po kilkunastu minutach sprawdzamy, czy nie doszło do ponownego zapłonu. Piec powinien się wygasić.

Wiesz już jak wygasić piec na ekogroszek? Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci potrzebnych informacji. Jak widzisz, nowoczesne rozwiązania są w tej kwestii niezwykle komfortowe. Jeśli szukasz tego typu systemów, sprawdź propozycje naszego sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl