Producenci
Jaki ekogroszek do pieca z podajnikiem będzie najlepszy? 0

Ekogroszek jest efektywnym i wysokokalorycznym paliwem stałym. Kupując go zawsze należy kierować się jego parametrami. Aby zapewnić optymalne spalanie i czystość ekologiczna, należy zawsze wybierać produkt certyfikowany, najlepiej w klasie A lub B. Jaki ekogroszek do pieca z podajnikiem kupić, aby zapewnić mu długotrwałe i wydajne funkcjonowanie, dbając jednocześnie o ekologię i domowy budżet?

Detale, które robią różnice

Wybierając najbardziej odpowiedni ekogroszek do naszego pieca, przede wszystkim należy kierować się zaleceniami producenta kotła. Jest to najprostszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na opale oraz zapewnienie efektywnego działania pieca bez zbędnych awarii. Da nam gwarancję ciepłego domu i spokojnej głowy. Użytkowanie niewłaściwego ekogroszku do pieca z podajnikiem może skutkować zablokowaniem podajnika, a w ekstremalnych przypadkach nawet całkowitym uszkodzeniem pieca. 

Szukając idealnego paliwa często sięgamy po informacje z Internetu lub porady znajomych. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ekogroszek posiada te same parametry. Wiele osób jest zdania, iż w okresie letnim należy stosować lżejszy rodzaj paliwa, natomiast w okresie pełno grzewczym paliwo o mocniejszych parametrach. Jeśli chodzi o kotły z podajnikiem, ekogroszek jaki w nich stosujemy, powinien być dobrze dobrany.

DRT prawdę Ci powie

Dokumentacja rozruchowo techniczna jest jednym z dokumentów w których powinniśmy szukać informacji dotyczących tego, jaki ekogroszek dla naszego pieca z podajnikiem będzie najlepszy. Warto zwrócić uwagę na współczynnik spiekalności, jest on bardzo istotnym parametrem w przypadku kotłów z podajnikami. Powinniśmy wybierać produkty o współczynniku niższym niż 20 RI i wysokich parametrach kalorycznych. Jedną z najlepszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych opcji ekogroszku dla kotła z podajnikiem będzie produkt typu 31. Warto zwrócić uwagę, aby wybrany przez nas opał posiadał świadectwo certyfikacji oraz znak bezpieczeństwa ekologicznego. Da nam to pewność, że piec będzie bezpieczny, a spalane w nim paliwo nie będzie nadmiernym obciążeniem dla ekosystemu. Wybierajmy produkty odpowiednio spiekane o uziarnieniu od 5 do 25 mm, taki rodzaj ekogroszku dla kotła z podajnikiem będzie najbardziej odpowiedni.

Aby zapewnić efektywne i bezawaryjne działanie naszego pieca z podajnikiem, ekogroszek jaki do niego wybieramy powinien być dobrze wentylowany, odpowiednio przechowywany i spełniać wymagania ekologiczne, kaloryczne i jakościowe. Tylko właściwie dobrane paliwo stałe zapewni piecowi dużą wydajność a nam ciepły dom, nie narażając nas dodatkowo na niepotrzebnie wydatki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl