Producenci
Jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 0

Jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 

Wybór pieca do domu to decyzja na lata, dlatego koniecznie trzeba do niego podejść na poważnie. Paliwo już wybrane – jest to ekologiczne paliwo stałe, niskoemisyjny ekogroszek. Jest to bardzo praktyczne i wygodne paliwo, dlatego jest bardzo popularne. Następne pytanie jakie należy sobie zadać to: jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 

 

Dobra firma

Przy poznawaniu firm produkujących piece na ekogroszek można skorzystać z opinii użytkowników oraz zestawień różnych modeli i marek. Producenci tworzący naprawdę dobre kotły grzewcze mogą pochwalić się spełnianiem norm jakościowych i emisyjności, urządzenia powinny odznaczać się także certyfikatami, z których najbardziej rozpoznawalnym jest certyfikat Ecodesign. Jedną z najlepszych marek dostępnych na rynku pieców i kotłów obecnie jest Defro. Zainwestowane w urządzenia tej firmy pieniądze szybko zwracają się, dzięki bardzo wysokiej efektywności.  

Parametry emisyjności i sprawność pieców to nie wszystko. Bardzo ważna jest łatwość obsługi i nowoczesne rozwiązania usprawniające czyszczenie i konserwację pieca. W przypadku kotła spalającego ekogroszek najważniejszym jest podajnik, dzięki czemu wystarczy dosypać paliwa jedynie raz na kilka dni. Tego typu piece grzewcze produkują między innymi takie firmy jak Kawah, Ziębiec, Defro czy Komiz. Można zapoznać się z dyskusjami na forach internetowych, w których swoimi doświadczeniami dzielą się osoby już użytkujące piece. Z pewnością można tam przeczytać o wymaganiach, obsłudze, łatwości montażu oraz o tym, czy dalsze użytkowanie sprawia jakiekolwiek problemy. Duża ilość pozytywnych opinii jednoznacznie świadczy o tym, że dana firma produkuje świetne piece na ekogroszek. 

 

Duży wybór

Firmy produkujące piece na ekogroszek powinny oferować duży wybór tych urządzeń, odpowiednich do budynków o różnym zapotrzebowaniu na moc. Znając powierzchnię ogrzewanych pomieszczeń w budynku oraz mając świadectwo energetyczne – wystawiane dla nowych budynków – można wybrać piec o mocy adekwatnej do potrzeb i oczekiwań. Producent może zaproponować kilka typów pieców danego modelu, co jest ogromną zaletą producenta.  

Gdy chcemy wybrać firmę pieca na ekogroszek powinniśmy także sprawdzić, który producent oferuje wsparcie po zakupie: ile trwa gwarancja na całe urządzenie i konkretne podzespoły. W zależności od sposobu instalacji, producenta i modelu okres rękojmi może obejmować od 2 do 5 lat, więc jest bardzo zróżnicowany. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl