Producenci
Ogrzewanie domu ekogroszkiem – co musisz wiedzieć? 0

Wybór sposobu ogrzewania to ważna decyzja, od której zależy zarówno komfort, jak i koszt eksploatacji. Warto poświęcić trochę czasu i wykonać analizę dostępnych możliwości. Ich porównanie pozwoli na dopasowanie najlepszego rozwiązania do konkretnego budynku. Co warto wiedzieć o ogrzewaniu domu ekogroszkiem?

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to odmiana węgla kamiennego. Jest granulatem, składającym się z kamieni o średnicy 5 – 25 mm. To paliwo, które charakteryzuje się niewielką zawartością siarki i wysoką kalorycznością. Z jego spalania powstaje relatywnie mało popiołu. Ogrzewanie domu ekogroszkiem to popularna i powszechnie wykorzystywana metoda.

Dobry ekogroszek

Wydajność i cena paliwa zależy przede wszystkim od jego jakości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekogroszku. Przed zakupem konkretnego opału warto sprawdzić, czy faktycznie spełnia on zakładane standardy. Niska cena może oznaczać, że masz do czynienia z produktem o słabych parametrach. Jeśli szukasz oszczędności, możesz zdecydować się na zakup paliwa sprzedawanego luzem. Najwygodniejszym rozwiązaniem do ogrzewania domu ekogroszkiem są 25-kilogramowe worki, które zabezpieczają opał przed wilgocią i pozwalają na komfortowe przenoszenie.

Jaki piec?

Kocioł to najważniejszy element ogrzewania domu, dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania jest kluczowy dla optymalnego i ekonomicznego użytkowania. Wśród pieców na ekogroszek dużą popularnością cieszą się kotły podajnikowe. To rozwiązania nowej generacji, które składają się ze sterownika, palnika i automatycznego podajnika. Nowoczesne piece ze sterownikiem są w znacznej mierze zautomatyzowane, a ich obsługa nie wymaga dużego zaangażowania użytkownika.

Ogrzewanie domu ekogroszkiem – koszty

Koszt tej metody ogrzewania zależny jest od kilku czynników. Istotne kwestie to między innymi jakość opału, wielkość budynku, ocieplenie i energooszczędność nieruchomości. Orientacyjnie można założyć, że koszt rocznego ogrzewania domu nieocieplonego o powierzchni 120 m2 nie powinien przekroczyć 3240 złotych. Budynek z dodatkowym ociepleniem to około 1200-1800 złotych. Najniższe kosztów można spodziewać się w przypadku nieruchomości energooszczędnej (840-1440 złotych).

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci przydatnych informacji i wiesz już, jak wygląda ogrzewanie domu ekogroszkiem. Jak widzisz, jest to metoda komfortowa i ekonomiczna. Jeśli rozważasz wybór tego rozwiązania, sprawdź ofertę naszych kotłów na ekogroszek. Znajdziesz w niej nowoczesne i komfortowe w użytkowaniu urządzenia w przystępnych cenach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl