Producenci

Zaloguj się

Artykuły

Komfort cieplny w Twoim domu to nie jedyny argument za tym, by przed zbliżającym się sezonem grzewczym zadbać nie tylko o wysokiej klasy kocioł CO, ale także paliwo stałe o odpowiedniej kaloryczności. Sprawdź, dlaczego tak ważna jest wartość energetyczna węgla i na jakie jeszcze parametry warto zwrócić uwagę.

czytaj całość »

Mroźna zima wiąże się z intensywną eksploatacją kotła, a co za tym idzie – z jego wyraźnymi i uciążliwymi zabrudzeniami. Dopuściłeś do nagromadzenia się wyjątkowo grubej warstwy smoły i sadzy? Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć. Poznaj sposoby na efektywne czyszczenie pieca i dowiedz się, jak często powinieneś to robić.

czytaj całość »

Węgiel brunatny to tanie i efektywne paliwo wykorzystywane głównie w przemyśle zdarza się jednak, że decydują się na nie również właściciele domów prywatnych. Czy słusznie? Poznaj wady i zalety węgla brunatnego i podejmij odpowiedzialną decyzję. Pamiętaj, że sposób, w jaki ogrzewasz swój dom, ma wpływ na środowisko naturalne!

czytaj całość »

czytaj całość »

Paliwa stałe są jedną z opcji efektywnego ogrzewania naszych domów i budynków przemysłowych. Zależy nam, aby systemy ogrzewania były efektywne a zarazem ekonomiczne. Pragniemy ciepłych wnętrz i zminimalizowania prac związanych z procesem zapewnienia ciepła. Myśląc o ogrzewaniu naszego domu warto zastanowić się nad typem kotła, który wybierzemy oraz nad tym jaki rodzaj paliwa stałego najbardziej nam odpowiada.

czytaj całość »

Ekogroszek jest efektywnym i wysokokalorycznym paliwem stałym. Kupując go zawsze należy kierować się jego parametrami. Aby zapewnić optymalne spalanie i czystość ekologiczna, należy zawsze wybierać produkt certyfikowany, najlepiej w klasie A lub B. Jaki ekogroszek do pieca z podajnikiem kupić, aby zapewnić mu długotrwałe i wydajne funkcjonowanie, dbając jednocześnie o ekologię i domowy budżet?

czytaj całość »

Marzymy o ciepłe równomiernie rozchodzącym się po domu, którego źródło będzie jednocześnie ekonomiczne i ekologiczne. Czy możliwe jest wytworzenie ekologicznego paliwa stałego na bazie węgla? 

czytaj całość »

Komfort termiczny we własnym domu jest bardzo ważny. Ekonomiczne ogrzanie domu to marzenie każdego posiadacza domku, bliźniaka czy też szeregowca. Chcielibyśmy, aby czynności związane z ogrzewaniem były jak najmniej absorbujące i w miarę czyste. Co zrobić jeśli nie mamy możliwości ogrzewania domu gazem a ceny energii skutecznie odstraszają od instalacji elektrycznego ogrzewania? W tej sytuacji znakomicie sprawdzą się kotły na pellet.

czytaj całość »

Jak tanio ogrzać dom?

Wybierając odpowiednie dla siebie urządzenie grzewcze, najczęściej kierujemy się jednym z czterech kryteriów. Są nimi atrakcyjna cena, efektywność pracy, łatwość w obsłudze oraz ekologiczność. Nie da się niestety połączyć wszystkich tych cech. Nie istnieje system ogrzewający, który jest jednocześnie ekologiczny, tani, samoobsługowy i efektywny. Dlatego musimy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Najczęściej stawiamy przede wszystkim na względy finansowe.

czytaj całość »

Jak się robi bufor ciepła?

Bufory ciepła cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie. Jest to spowodowane licznymi korzyściami jakie płyną z ich użytkowania. Możliwość spalania tańszego paliwa, czy też brak smrodu dymu unoszącego się  w powietrzu, to dopiero początek licznych walorów. Poza tym, sama budowa buforów ciepła, jest niezwykle prosta, co również stanowi istotną zaletę. 

czytaj całość »

Jak rozpalić w piecu z podajnikiem?

Kotły z podajnikiem, w których wykorzystuje się ekogroszek to z pewnością duża wygoda. Jest to związane z tym, że nie generują one potrzeby ciągłego doładowywania i doglądania. Niejednokrotnie wystarczy je raz załadować, aby móc cieszyć się ciepłem przez parę dni. Z pewnością stąd bierze się ich popularność.

czytaj całość »

Jaką moc kotła na ekogroszek dobrać?

Przy wymianie kotła lub zakupie pieca do nowego budynku właściciele stają przed ważną decyzją. W przypadku pieców na ekogroszek ważny jest nie tylko konkretny producent, ale i odpowiedni dobór mocy kotła na ekogroszek tak, aby mieszkańcom było ciepło i komfortowo, użytkowanie pieca było ekonomiczne i ekologiczne. Zbyt niska moc sprawi, że dom będzie po prostu zbyt zimny, zbyt wysoka spowoduje, że nie odczujemy pozytywnej zmiany w naszych wydatkach oraz nakładzie pracy przy obsłudze pieca. Podpowiadamy więc, jaką moc dobrać.

czytaj całość »

Jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 

Wybór pieca do domu to decyzja na lata, dlatego koniecznie trzeba do niego podejść na poważnie. Paliwo już wybrane – jest to ekologiczne paliwo stałe, niskoemisyjny ekogroszek. Jest to bardzo praktyczne i wygodne paliwo, dlatego jest bardzo popularne. Następne pytanie jakie należy sobie zadać to: jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 

czytaj całość »

Ekogroszek – co to właściwie jest?

Piece których zadaniem jest ogrzewanie budynków mieszkalnych i o innym zastosowaniu, często działają na ekogroszek. To określenie jest już znane, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, czym jest, jak powstaje i jakie są zalety tego typu paliwa stałego.

czytaj całość »

Piec na pellet – na co warto zwrócić uwagę?

Pellet jest paliwem stałym, uzyskiwanym z biomasy, na przykład trocin, wiórek drzewnych, najczęściej w formie granulatu. Jest to ekologiczna alternatywa dla spalania węgla, a także gazu i oleju. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Decydując się na taką formę ogrzewania domu mieszkalnego bądź innego budynku, należy zakupić odpowiedni kocioł, piec na pellet. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

czytaj całość »

Piec na trociny, co warto wiedzieć? 


Piec na trociny to tak zwany trociniak. Ma prostą budowę i jest niezwykle łatwy w obsłudze. Jest idealnym wyjściem w różnych niestandardowych sytuacjach. Z powodzeniem można go wykonać samemu. Trociny to drobne wiórki. Są odpadem powstającym przy obróbce drewna. Większość osób kojarzy je jako niezbędny dodatek do klatek dla gryzoni lub jako wyściółka bok

czytaj całość »

Piece na drewno typu koza

Piece na drewno są popularnym i często stosowanym rozwiązaniem w domach. Czasami stanowią jedyne źródło ciepła w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączyć się do sieci ciepłowniczej, albo brakuje przyłącza gazowego. Częściej jednak są dodatkowym ogrzewaniem oraz przepiękną i klimatyczną ozdobą w głównym pomieszczeniu w domu - najczęściej w salonie. 

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
{nocache:4c8ca5848794258707813b5d1ff97d07#0}
Sklep internetowy Shoper.pl