Producenci
Jak ustawić piec na ekogroszek? Sprawdzone porady 0

Od ustawień kotła zależy między innymi wygoda obsługi urządzenia i komfort cieplny. Ważnym aspektem jest również wydajność opału, która dzięki dobrze dostosowanym parametrom istotnie wzrasta. Istnieje kilka uniwersalnych zasad regulacji, które warto wypróbować przed zdobyciem własnego doświadczenia w konkretnym przypadku. Jak ustawić piec na ekogroszek?

czytaj całość »
Ogrzewanie domu ekogroszkiem – co musisz wiedzieć? 0

Wybór sposobu ogrzewania to ważna decyzja, od której zależy zarówno komfort, jak i koszt eksploatacji. Warto poświęcić trochę czasu i wykonać analizę dostępnych możliwości. Ich porównanie pozwoli na dopasowanie najlepszego rozwiązania do konkretnego budynku. Co warto wiedzieć o ogrzewaniu domu ekogroszkiem?

czytaj całość »
Schemat instalacji c.o. – który wybrać? Podpowiadamy! 0

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego to nie tylko podjęcie decyzji o kotle. Konieczne będzie również dopasowanie rodzaju instalacji. Wyróżnia się dwa główne schematy instalacji c.o. – otwarty i zamknięty. Możliwe jest również połączenie ich cech w opcji mieszanej. Którą z możliwości wybrać?

czytaj całość »
Dobor pieca c.o – jak dopasować najlepsze rozwiązanie? Praktyczne porady! 0

Centralne ogrzewanie to popularne rozwiązanie, powszechnie stosowane w dzisiejszym budownictwie. To najwygodniejsza forma docieplenia budynku. W tego typu instalacjach montuje się jeden piec, który poprzez rury rozprowadza ciepło do poszczególnych pomieszczeń. Odpowiedni dobór pieca c.o to kluczowy aspekt wydajności i ekonomiczności układu. Jak dopasować najlepsze rozwiązanie?

czytaj całość »
Dym z podajnika na ekogroszek? Sprawdź, jaka może być przyczyna! 0

Ekogroszek to popularne paliwo do ogrzewania. To niewielkie ziarna, produkowane z węgla kamiennego. Do korzystania z tego źródła ciepła stosuje się specjalne piece. Zgodnie z założeniami, dobrej jakości paliwo zapewnia czyste spalanie i niską emisję pyłów. Co zrobić, jeśli zauważysz dym z podajnika na ekogroszek? Jaka może być przyczyna takiej sytuacji?

czytaj całość »
Jaka jest cena centralnego ogrzewania? Sprawdź, jak oszacować koszty! 0

Centralne ogrzewanie to powszechnie wykorzystywana i niezwykle wygodna forma docieplenia budynku. Koszt instalacji takiego systemu zależy od wielu czynników. Kompletny system może wiązać się ze sporym wydatkiem, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór konkretnych rozwiązań. Jaka jest cena centralnego ogrzewania i z czym wiążą się poszczególne wydatki?

czytaj całość »
Jak wygasić piec na ekogroszek? 3 możliwe rozwiązania 0

Zdarzają się sytuacje, w których zachodzi potrzeba wygaszenia pieca. Takie okoliczności mogą wiązać się na przykład z długim wyjazdem lub nagłym podniesieniem temperatury na dworze. Pytanie o to, jak wygasić piec na ekogroszek, pojawia się często, a odpowiedź nie należy do prostych. Trudno sformułować uniwersalną zasadę, która dotyczyłaby wszystkich kotłów. Przyjrzyjmy się bliżej możliwym rozwiązaniom.

czytaj całość »
Wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu pieca 0

Mroźna zima wiąże się z intensywną eksploatacją kotła, a co za tym idzie – z jego wyraźnymi i uciążliwymi zabrudzeniami. Dopuściłeś do nagromadzenia się wyjątkowo grubej warstwy smoły i sadzy? Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć. Poznaj sposoby na efektywne czyszczenie pieca i dowiedz się, jak często powinieneś to robić.

czytaj całość »
Zanim zdecydujesz się na zakup poznaj wady i zalety węgla brunatnego 0

Węgiel brunatny to tanie i efektywne paliwo wykorzystywane głównie w przemyśle zdarza się jednak, że decydują się na nie również właściciele domów prywatnych. Czy słusznie? Poznaj wady i zalety węgla brunatnego i podejmij odpowiedzialną decyzję. Pamiętaj, że sposób, w jaki ogrzewasz swój dom, ma wpływ na środowisko naturalne!

czytaj całość »
Paliwa stałe – rodzaje i przeznaczenie 0

Paliwa stałe są jedną z opcji efektywnego ogrzewania naszych domów i budynków przemysłowych. Zależy nam, aby systemy ogrzewania były efektywne a zarazem ekonomiczne. Pragniemy ciepłych wnętrz i zminimalizowania prac związanych z procesem zapewnienia ciepła. Myśląc o ogrzewaniu naszego domu warto zastanowić się nad typem kotła, który wybierzemy oraz nad tym jaki rodzaj paliwa stałego najbardziej nam odpowiada.

czytaj całość »
Jaki ekogroszek do pieca z podajnikiem będzie najlepszy? 0

Ekogroszek jest efektywnym i wysokokalorycznym paliwem stałym. Kupując go zawsze należy kierować się jego parametrami. Aby zapewnić optymalne spalanie i czystość ekologiczna, należy zawsze wybierać produkt certyfikowany, najlepiej w klasie A lub B. Jaki ekogroszek do pieca z podajnikiem kupić, aby zapewnić mu długotrwałe i wydajne funkcjonowanie, dbając jednocześnie o ekologię i domowy budżet?

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca na pellet? 0

Komfort termiczny we własnym domu jest bardzo ważny. Ekonomiczne ogrzanie domu to marzenie każdego posiadacza domku, bliźniaka czy też szeregowca. Chcielibyśmy, aby czynności związane z ogrzewaniem były jak najmniej absorbujące i w miarę czyste. Co zrobić jeśli nie mamy możliwości ogrzewania domu gazem a ceny energii skutecznie odstraszają od instalacji elektrycznego ogrzewania? W tej sytuacji znakomicie sprawdzą się kotły na pellet.

czytaj całość »
Jak tanio ogrzać dom? 0

Jak tanio ogrzać dom?

Wybierając odpowiednie dla siebie urządzenie grzewcze, najczęściej kierujemy się jednym z czterech kryteriów. Są nimi atrakcyjna cena, efektywność pracy, łatwość w obsłudze oraz ekologiczność. Nie da się niestety połączyć wszystkich tych cech. Nie istnieje system ogrzewający, który jest jednocześnie ekologiczny, tani, samoobsługowy i efektywny. Dlatego musimy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Najczęściej stawiamy przede wszystkim na względy finansowe.

czytaj całość »
Jak się robi bufor ciepła? 0

Jak się robi bufor ciepła?

Bufory ciepła cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie. Jest to spowodowane licznymi korzyściami jakie płyną z ich użytkowania. Możliwość spalania tańszego paliwa, czy też brak smrodu dymu unoszącego się  w powietrzu, to dopiero początek licznych walorów. Poza tym, sama budowa buforów ciepła, jest niezwykle prosta, co również stanowi istotną zaletę. 

czytaj całość »
Jak rozpalić w piecu z podajnikiem ? 0

Jak rozpalić w piecu z podajnikiem?

Kotły z podajnikiem, w których wykorzystuje się ekogroszek to z pewnością duża wygoda. Jest to związane z tym, że nie generują one potrzeby ciągłego doładowywania i doglądania. Niejednokrotnie wystarczy je raz załadować, aby móc cieszyć się ciepłem przez parę dni. Z pewnością stąd bierze się ich popularność.

czytaj całość »
Jaką moc kotła na ekogroszek dobrać? 0

Jaką moc kotła na ekogroszek dobrać?

Przy wymianie kotła lub zakupie pieca do nowego budynku właściciele stają przed ważną decyzją. W przypadku pieców na ekogroszek ważny jest nie tylko konkretny producent, ale i odpowiedni dobór mocy kotła na ekogroszek tak, aby mieszkańcom było ciepło i komfortowo, użytkowanie pieca było ekonomiczne i ekologiczne. Zbyt niska moc sprawi, że dom będzie po prostu zbyt zimny, zbyt wysoka spowoduje, że nie odczujemy pozytywnej zmiany w naszych wydatkach oraz nakładzie pracy przy obsłudze pieca. Podpowiadamy więc, jaką moc dobrać.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl