Producenci

Zaloguj się

Artykuły

Jak tanio ogrzać dom?

Wybierając odpowiednie dla siebie urządzenie grzewcze, najczęściej kierujemy się jednym z czterech kryteriów. Są nimi atrakcyjna cena, efektywność pracy, łatwość w obsłudze oraz ekologiczność. Nie da się niestety połączyć wszystkich tych cech. Nie istnieje system ogrzewający, który jest jednocześnie ekologiczny, tani, samoobsługowy i efektywny. Dlatego musimy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Najczęściej stawiamy przede wszystkim na względy finansowe.

czytaj całość »

Jak się robi bufor ciepła?

Bufory ciepła cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie. Jest to spowodowane licznymi korzyściami jakie płyną z ich użytkowania. Możliwość spalania tańszego paliwa, czy też brak smrodu dymu unoszącego się  w powietrzu, to dopiero początek licznych walorów. Poza tym, sama budowa buforów ciepła, jest niezwykle prosta, co również stanowi istotną zaletę. 

czytaj całość »

Jak rozpalić w piecu z podajnikiem?

Kotły z podajnikiem, w których wykorzystuje się ekogroszek to z pewnością duża wygoda. Jest to związane z tym, że nie generują one potrzeby ciągłego doładowywania i doglądania. Niejednokrotnie wystarczy je raz załadować, aby móc cieszyć się ciepłem przez parę dni. Z pewnością stąd bierze się ich popularność.

czytaj całość »

Jaką moc kotła na ekogroszek dobrać?

Przy wymianie kotła lub zakupie pieca do nowego budynku właściciele stają przed ważną decyzją. W przypadku pieców na ekogroszek ważny jest nie tylko konkretny producent, ale i odpowiedni dobór mocy kotła na ekogroszek tak, aby mieszkańcom było ciepło i komfortowo, użytkowanie pieca było ekonomiczne i ekologiczne. Zbyt niska moc sprawi, że dom będzie po prostu zbyt zimny, zbyt wysoka spowoduje, że nie odczujemy pozytywnej zmiany w naszych wydatkach oraz nakładzie pracy przy obsłudze pieca. Podpowiadamy więc, jaką moc dobrać.

czytaj całość »

Jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 

Wybór pieca do domu to decyzja na lata, dlatego koniecznie trzeba do niego podejść na poważnie. Paliwo już wybrane – jest to ekologiczne paliwo stałe, niskoemisyjny ekogroszek. Jest to bardzo praktyczne i wygodne paliwo, dlatego jest bardzo popularne. Następne pytanie jakie należy sobie zadać to: jakiej firmy piec na ekogroszek wybrać? 

czytaj całość »

Ekogroszek – co to właściwie jest?

Piece których zadaniem jest ogrzewanie budynków mieszkalnych i o innym zastosowaniu, często działają na ekogroszek. To określenie jest już znane, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, czym jest, jak powstaje i jakie są zalety tego typu paliwa stałego.

czytaj całość »

Piec na pellet – na co warto zwrócić uwagę?

Pellet jest paliwem stałym, uzyskiwanym z biomasy, na przykład trocin, wiórek drzewnych, najczęściej w formie granulatu. Jest to ekologiczna alternatywa dla spalania węgla, a także gazu i oleju. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Decydując się na taką formę ogrzewania domu mieszkalnego bądź innego budynku, należy zakupić odpowiedni kocioł, piec na pellet. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

czytaj całość »

Piec na trociny, co warto wiedzieć? 


Piec na trociny to tak zwany trociniak. Ma prostą budowę i jest niezwykle łatwy w obsłudze. Jest idealnym wyjściem w różnych niestandardowych sytuacjach. Z powodzeniem można go wykonać samemu. Trociny to drobne wiórki. Są odpadem powstającym przy obróbce drewna. Większość osób kojarzy je jako niezbędny dodatek do klatek dla gryzoni lub jako wyściółka bok

czytaj całość »

Piece na drewno typu koza

Piece na drewno są popularnym i często stosowanym rozwiązaniem w domach. Czasami stanowią jedyne źródło ciepła w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączyć się do sieci ciepłowniczej, albo brakuje przyłącza gazowego. Częściej jednak są dodatkowym ogrzewaniem oraz przepiękną i klimatyczną ozdobą w głównym pomieszczeniu w domu - najczęściej w salonie. 

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
{nocache:d1d872fdd86385238db6a0d5cbf24a6c#0}
Sklep internetowy Shoper.pl