Produkt dnia

Producenci

Zaloguj się

Artykuły

Ekogroszek – co to właściwie jest?

Piece których zadaniem jest ogrzewanie budynków mieszkalnych i o innym zastosowaniu, często działają na ekogroszek. To określenie jest już znane, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, czym jest, jak powstaje i jakie są zalety tego typu paliwa stałego.

czytaj całość »

Piec na pellet – na co warto zwrócić uwagę?

Pellet jest paliwem stałym, uzyskiwanym z biomasy, na przykład trocin, wiórek drzewnych, najczęściej w formie granulatu. Jest to ekologiczna alternatywa dla spalania węgla, a także gazu i oleju. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Decydując się na taką formę ogrzewania domu mieszkalnego bądź innego budynku, należy zakupić odpowiedni kocioł, piec na pellet. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

czytaj całość »

Piec na trociny, co warto wiedzieć? 


Piec na trociny to tak zwany trociniak. Ma prostą budowę i jest niezwykle łatwy w obsłudze. Jest idealnym wyjściem w różnych niestandardowych sytuacjach. Z powodzeniem można go wykonać samemu. Trociny to drobne wiórki. Są odpadem powstającym przy obróbce drewna. Większość osób kojarzy je jako niezbędny dodatek do klatek dla gryzoni lub jako wyściółka bok

czytaj całość »

Piece na drewno typu koza

Piece na drewno są popularnym i często stosowanym rozwiązaniem w domach. Czasami stanowią jedyne źródło ciepła w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączyć się do sieci ciepłowniczej, albo brakuje przyłącza gazowego. Częściej jednak są dodatkowym ogrzewaniem oraz przepiękną i klimatyczną ozdobą w głównym pomieszczeniu w domu - najczęściej w salonie. 

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
{nocache:1d375e9a37cb3450c98016bcaa94e13e#0}
Sklep internetowy Shoper.pl